Răspunsuri

2014-01-25T21:03:05+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Otilia Mărculescu,Felix Sima,Leonida Pascalopol,Costache Giurgiuveanu,Aglae Tulea,Stănică Rațiu,Simion Tulea,Aurica Tulea,Titi Tulea,Olimpia si Georgeta.

Sper ca te-am ajutat!
mersii mult dar asta stiu :( mie imi trebuia gen schema ... Costache Giurgiuveanu fiind in centru !
2014-01-25T21:13:07+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Harta   personajelor  din  Enigma  Otiliei  se  compune  din:  tanarul  Felix Sima,  unchiul  Costache  Giurgiuveanu,  Otilia  fata  adoptata  de  batranul  mos  Costache,  Pascalopol  viitorul  iubit  al  Otiliei,  matusa  Aglae,  +  copii:  Titi,  Aurica  ,Olimpia  si  ginerele  Stanica  Ratiu.