Cine ma ajuta si pe mine cu traducerea ? :))

Je suis en 3 et derniere annee de psychiatrie . Ce que je fais a l' hopital me plait beaucoup . Je suis sur d' aimer toujours ma profession .Elle m'a toujours semble belle . Mais la musique a hante ma vie depuis l'age de 8 ou 9 ans , quand j'ai commence a faire du solfege . A 10 , 11 ans je me suis mis au piano.... En premiere annee de medecine , j'ai du arreter :c etait trop difficile de faire les deux ... Mais avec des amis , j'ai monte un groupe qui s'appelait << Archipel>> . Je composais a peu pres toutes les musiques . On a fait 300 concerts , je crois , en 2 ou 3 ans : c" etait un spectacle un peu froid ... Ce qui lui manquait c'etait l' idee de fete.. Le groupe s'est separe , il y a 3 ans . Alors j'ai essaye d' ecrire des chansons . Pendant plus d'un an j'ai ecrit des textes avec beaucoup de defauts . Ce que je cherche ? Sa aibe logica :)

2
Mary tradu pe google translate e mult mai usor
dar nu prea are logica dar trebuie sa le legi tu putin
dar poti sa traduci pe rand cate o propozite asa o sa aibe logica cu siguranta
Sunt 3 și anul trecut de psihiatrie. Ceea ce fac este la spital îmi place foarte mult. Sunt pe cale de a iubi mereu profesia mea. Ea intotdeauna arata minunat pentru mine. Dar muzica a bântuit viața mea de la vârsta de 8 sau 9 ani, când am început să fac solfege. 10, 11 ani am început la pian .... În primul an de medicină, mă pot opri c era prea dificil de a face atât de ... Dar, cu prietenii, am început un grup care numit << >> Arhipelagul. Am compus o aproximativ toate de muzică. Am făcut 300
Sunt in al3-lea ei ultimul an de psihiatrie.ceeea ce fac la spital imi place foarte mult..snt convins ca mereu imi voi iubi profesia . Mereu imi pare frumoasa. Dar muzica mi-a frecventat viata de la 8 sau 9 ani , cand am inceput sa fac solfegiu . La 10,11 ani am facut pian...in primul an de meicina , m-am oprit : era prea greu sa le fac pe amandoua...dar cu prietenii , am infiintat un grup <archipel> am compus aproape toate melodiile.am facut 300 de concerte , cred , in 2 sau 3 ani

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-19T23:05:15+03:00
...era un spectacol putin Rece , ceea ce ii lipsea era ideea de sarbatoare..grupul s-a separat acum 3 ani...
1 5 1
2014-05-20T08:58:00+03:00
Sunt in al treilea an de psihiatrie.Ceea ce fac la spital imi place foarte mult...Sunt convinsa ca mereu voi iubi aceasta profesie.Mereu imi pare frumoasa!Dar muzica mi-a frecventat viata de la opt la noua ani,cand am inceput sa fac solfegiu.La zece,unsprezece ani am facut pian,dar ma-m gandit caar fi bine sa dau si la medicina..dupa un timp m-am gandit s ma opresc.deoarece mi-era foarte greu cu amandoua..dar cu prietenii..am infiintat un grup<archipel>Am compus multe melodii si am avut aproximativ 300de concerte,in doi sau trei ani.