un detergent pentru spalarea automata se vnde in pachete de 5 kg cu pretul de 140lei si in pachete de 2 kg cu pretul de 66 lei.Cumparatorii chibzuiti opteaza pentru pachetul de 5 kg.Argumentati aceasta optiune.

1

Răspunsuri

2014-05-19T22:06:28+03:00
Normal ca e mai avantajos pachete de 5 kg deoarece 1 kg de detergent coste 140:5=28 lei  ,iar cel la 2 kg costa 66:2=33 lei ,iar 5 kg ar costa 165 lei                    Asta ar fi o explicatie

2 5 2