De la ce varsta se poate face voluntariat sau practica intr-un spital? Pentru anumite locatii si pt informatii intr-un raspuns complex, maresc miza in materie de puncte ;)

2
Informatia pe care o ceri nu are legatura cu obiectul Biologie.Dar ca informatie practica o incepi din anul 1 al facultatii (medicina,psihologie) sau din anul 1 al postlicealei (asistent).Despre voluntariat nu am informatii.
Trebuia sa aleg o materie :D Si se poate si inainte de facultate?
Nu se pun astfel de intrebari.Te rog sa intelegi ca se raspunde doar la probleme care tin de materiile scolare cls I-IX.Inainte de facultate,ti-am spus la postliceala,care e practic inlocuitoarea facultatii.Nu stiu la liceele sanitare.Trebuie sa te informezi pe internet.Multumesc pentru intelegere!
Daca ai cunostinte in spitale, poti sa faci cata practica vrei tu si inainte de facultate.

Răspunsuri

2014-01-25T12:57:33+02:00
Nu conteaza varsta sau perioada din an, poti face voluntariat oricand. Daca esti mai mica
 poti incerca la tine la scoala sa te implici in diferite activitati (plantarea copacilor, organizari de serbari etc). Poti incerca si la ONG trimitand un mail.Crucea Rosie si Salvati Copii sunt cunoscute pentru activitatile lor cu voluntarii, asa ca ii poti contacta. :)

1 5 1
2014-01-25T18:04:49+02:00