6) Un copain de classe te propose d'aller dans la forêt ecueillir des plantes pour le labo de sciences naturelles. D'abbord tu refuses, car tu as peur des bêtes féroces. Ton copain insiste. Tu finis par accepter. Va rog frumos ajutati-ma .

2
Un coleg de clas aiti propune sa mergi in padurile ecuatoriale pentru laboratorul de stiinte naturale.La inceput refuzi,deoarece iti e frica de misterele padurii. Colegul tau insista.pana la urma acepti
sdper sa te ajute :)
Dar nu trebuie tradus -_- Oricum multumesc :)

Răspunsuri

2014-01-24T20:56:45+02:00
Un coleg de clasă vă oferă pentru a merge în plantele ecueillir forestiere pentru laborator de științe naturale. Pe abbord refuzi pentru că ți-e frică de fiare sălbatice. Prietenul tău insistă. În cele din urmă voi accepta.
adik in romana ar veni asa : Am acceptat acea oferta deoarece am vrut sa imi inving teama...si sa aflu mai multe despre acest domeniu al stiintei.
Daca e binee...e bine Dak nu..nu...:)
Si in franceza ar veni asa : J'ai accepté l'offre parce que je voulais battre mes craintes et à en savoir plus sur ce domaine de la science. Dar nu stiu daca este bine,mai astept pareri. Multumesc oricum pentru tot :)
npc :*
:*
Cel mai inteligent răspuns!
2014-01-24T21:22:40+02:00
Un coleg de clasa iti propune sa mergeti in padure sa culegeti plante pentru laboratoarele de stiintele naturii. Doar ca tu refuzi, deoarece ti-e teama de animalele salbatice. Colegul tau insista. Voi accepta pana la urma.
imi doresc sa fie unica/ ar trebui sa fie unica/ de la verbul devoir = a dori
Multumesc frumos , am scris ceea ce ai compus tu . :**
astept oricum un msi de la tine :)
imediat :3
cu drag :)