Alege una dintre propozitiile de mai jos si redacteaza un text coerent,pentru care aceasta propozitie sa serveasca drept inceput:

1)Vedeti ce se intimpla.
2)Am asteptat destul de mult.
3)De undeva rasuna o melodie cunoscuta

1

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-15T22:40:11+03:00
Am asteptat destul de mult  Pana acum n-am spus nimănui niciodată ce simt cu adevărat in interiorul meu. Si întotdeauna am simţit ca nu exista nimeni pe lumea asta care ma cunoaşte in totalitate. Si chiar aşa si este. Dar am descoperit ca in scris pot sa dau liber tuturor sentimentelor, emoţiilor si gândurilor pe care nu le pot rosti cu voce tare atunci când mi-aş dori sa o fac. Insa nu pot sa ţin totul in mine la nesfârşit. Ca orice om, trebuie să-mi descarc emoţiile. De aceea am decis sa particip la acest concurs. Nu pentru premiu, ci pentru şansa de a ma descărca in fata lumii. Iar in scris mie atât de uşor sa fac asta. Poate si pentru ca îmi place sa scriu, sau poate pentru ca nu trebuie sa stau in fata cuiva cu teama ca ma va judeca. Când scriu ma simt libera sa exprim tot ceea ce nu pot spune cu voce tare.Nu e deloc uşor sa tii totul in tine când ai vrea sa urli in gura mare spunând tot ce ai pe inima. Dar cred ca eu nu am curajul sa fac asta.   Nu o sa scriu povestea vieţii mele…pentru ca nu sunt multe de spus. Insa vreau sa scriu despre sentimentele mele. De multe ori ma simt neînţeleasă, furioasa si dezamăgită. Dar când sunt in preajma cuiva mi-e greu să-mi arat adevăratele sentimente. Nu ma prefac ca sunt altfel, ci doar îmi îngrop adânc aceste sentimente si încerc sa uit de ele. Doar ca ele sunt mereu acolo.unt trista, poate pentru ca nu ma înţelege nimeni…si m-am saturat sa fie aşa. Îmi amintesc ca odată o prietena citea ceva scris de mine…apoi mi-a spus ca sunt ciudata. Ei bine, avea dreptate. Poate sunt ciudata dar pentru mine asta nu reprezintă un lucru rău. Ci arata faptul ca nu vreau sa fiu ca ceilalţi.Sunt fericita când stau cu prietenii, radem si ne distram. Sunt fericita atunci când citesc o carte care îmi face placere sau când scriu, sunt bucuroasa când vad chipul prietenilor mei sau când ascult muzica preferata. Sunt fericita de fiecare data când am ocazia sa fotografiez. Acestea sunt doar câteva lucruri mărunte care îmi provoacă bucurie dar nu îmi pot umple tristeţea pe care o simt uneori.Păcat ca fericirea nu durează mai mult.Credeam că mă pot descurca de una singură dar sentimentele mă copleşesc. Trebuie să mă descarc, am nevoie să ştiu că acum nu mai sunt singura care ştie ce îmi trece prin cap.Ştiu că sunt persoane în jurul meu care mă iubesc…mi-au demonstrat asta. Doar că mi-aş dori să încerce să mă înţeleagă. Nu le cer să mă înţeleagă pe deplin, să ştie tot ce simt şi îmi trece prin cap, nu vreau decât să mă accepte aşa cum sunt şi să mă înţeleagă atunci când am nevoie.
14 4 14