Buna!! Am o tema mai interesanta..

trebuie sa fac o invitatie pentru doamna director de la liceu prin care sa o invit undeva ( bal mascat, balul bobocilor). eu m-am gandit sa o invit la un festival de carte organizat de clasa noastra.. si banii stransi din vanzarea cartilor si a taxei de intrare sa fie donati la un orfelinat.
am nevoie de o formulare a invitatiei si daca imi puteti da o idee in legatura cu design-ul acesteia ar fi super..
Multumesc!! :D

2
Imi pare rau, ti-am scris invitația, dar site-ul acesta, care mai are de adus o multime de imbunatatiri ca sa functioneze si el fara a-si enerva utilizatorii, nu mi-a recunoscut raspunsul!!!
uff.. si.. mai pe scurt imi poti da cateva idei? te rog!!

Răspunsuri

2014-01-24T09:35:42+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Stimată Dna Director, Clasa dnei invatatoare, X, va invitam sa participati la Targul de Carte "Gaudeamus" ce va aveav oc in perioada 1-5 iunie. Vom organiza un stand numit "O biblioteca pentru fiecare", unde toti invitatii nostri vor aduce o carte din propria biblioteca, carti pe care le vom dona orfelinatelor din sectorul 6.
2014-01-24T11:21:37+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Stimata doamna director,
Elevii clasei a X-a a Liceului Pedagogic din localitate, organizeaza in perioada 7-8 februarie 2014, Targul de carte care va avea loc la Teatrul National intre orele 09-20, cu tema "Micul invatacel". Vor avea loc expozitii de carte, un spectacol tematic, biletul de intrare va fi orice carte adusa de participanti. Cu aceasta ocazie avem deosebita placere de a va invita la acest minunat eveniment, cu mentiunea ca toate beneficiile acestuia  vor merge catre copii Orfelinatului din localitate. Cu deosebit respect, va multumim :)
3 3 3