Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-15T18:27:44+03:00
Notam papusa cu a , masinuta cu b
a=32+b
a=6b+7
32+b=6b+7 =>32-7=6b-b =>5b=25=>b=5 [ pretul unei masinute]

inlocuim pe b in a=32+b => a=32+5=37 [pretul unei papusi ]
Trei papusi vor costa 3*37=111 lei [ pretul a 3 papusi ]
1 5 1
2014-05-15T18:35:05+03:00