Răspunsuri

2014-05-14T23:32:37+03:00
Dumnezeu a inventat aceasta lume.
Da, este adevarat ca omul se trage din maimute.

Dumnezeu nu a inventat ci a creat aceasta lume,.Si din tarina l-a creat pe Adam primul om dupa aceasta din coasta lui a facuto pe Eva prima femee.Deci intelegi Dumnezeu a creat omul,nu ne tragem de la maimute..!!!!!!!!!!!!
Biblia este o carte sfinta a crestinilor si este mult de explicat despre ea oricum nu o sa intelegi daca o s scriu ceea ce o sa gasesti in wikipedia putin ce este adevarat...
Eu am citit Biblia ma rog nu toata ...si pot face diferenta..
Dumnezeu nu a inventat ci a creat aceasta lume,.Si din tarina l-a creat pe Adam primul om dupa aceasta din coasta lui a facuto pe Eva prima femee.Deci intelegi Dumnezeu a creat omul,nu ne tragem de la maimute..!!!!
Biblia este o carte sfinta a crestinilor si este mult de explicat despre ea oricum nu o sa intelegi daca o s scriu ceea ce o sa gasesti in wikipedia putin ce este adevarat... -wikipedia
ce ai vrut sa arati daca mi-ai copiat raspunsul..
vreau sa pun o intrebare si mai am nevoie de 4 puncte
:D:D
2014-05-14T23:39:45+03:00
Da este adevarat ca ne tragem din maimuta....Dumnezeu a creat aceasta lume.
Omul nu se trage din maimuta...
asta spun si eu
ca noi nu ne tragem din maimuta
Fratilor nu va inteleg
Daca intrebarile sunt pentru ora de religie...atunci, da, trebuie sa spui ca Dumnezeu a creat lumea....daca sunt pentru istorie - raspunsul este NU. Intrebarea 2 - omul NU se trage din maimuta, dar a existat o astfel de teorie, insa s a dovedit a fi falsa