Răspunsuri

2014-01-23T15:50:32+02:00
Ma aflam singura acasa cintind o carte,cand am auzit un zgomot destul de puternic.Eram destul de speriata asa ca,mi-am luat inima in dinti si m-am indreptat spre usa de la iesire.Vazandu-ma afara am facut cativa pasi spre locul unde am auzit zgomotul.Cu cat mai apropiam mai mult cu atat nu mai vedeam nimic.Doar vantul adia usor si misca crengile copacilor batrani.Sutele de stele doar straluceau in jurul lunii aurii.Am mers spre locul in care credeam ca o sa gasesc explicatia zgomotului.Pana sa ajuns acolo fiecare pas imi era tot mai greu de facut.Intunericul si linistea de afara ma faceau sa-mi fie frica…printre crengile copacilor batrani se vedea doar lumina lunii si a stelelor care parca se inghesuiau pe cer.Treceam prin iarba uda si rece si mai aveam putin…latratul cainilor imi dadea fiori dar contiunuam sa pasesc inainte…
Luna lumina tot mai puternic si cu cat mi se parea mai frig cu atat auzeam mai multe sunete.Am ajuns in dreptul copacului misterios de unde am auzit asa-zisul zgomot si m-am uitat in spate,mi se parea ca este cineva…si atunci m-a trezit mama sa plec la scoala,iar misterul din noapte e inca intiparit vag in mintea mea..
imi pare foarte rau si va rog mult mult de tot sa nu va suparati pe mine dar compunerea cu care dumneavoastra m-ati ajutat nu-mi este de nici un folos eu am nevoie de o compunere cu titlul ''misterul orasului '' aceasta compunere pe care dumneavoastra mi-ati scris-o am mai gasit-o si eu pe internet cautand o compunere va rog nu va suparati pe mine dar va multumes pentru ajutorul acordat
2014-01-23T15:51:30+02:00
Am ca tema sa scriu o compunere cu titlul'misterul orasului'.merg la bunicul meu si il intreb daca orasul nostru are un mister .bunicul meu mia spus ;
-da are un mister!
 -spunemil bunicule!!!!!!!
 -bine!acum milioane de ani o echipa de detectivi a descoperit un caz care nu la putut dezlega nimeni si se zice ca ultimul detectiv care a incercat sa il deslege a disparut misterios iar acest detectiv care nu credea in mituri a incercat sa deslege misterul.dar acest om curajos nu a mai fost vazut nici o data!
-mersi bunicule!!
-cu placere1
1 5 1