Cel mai bine si usor sa invetii engleza este de a stii cuvinte,sa stii cum sa le pronunti de aici ai o mica baza a englezei in care poti invata din filme,muzica etc.
Pentru toate astea iti recomand un program foarte bun Rosetta Stone Version 3(in multe locuri il gasesti sa il cumperi dar daca cauti pe multe site-uri il gasesti si gratis,ti-as da site-ul dar nu il mai am),programul este unul dintre cele mai bune programe adica ai pronuntie(iti trebe un microfon) inveti usor cuvintele pentru ca iti arata pe imagini(iti arata o paine,in engleza este bread,dupa aia il asculti si il pronunti si tu),inveti si propoziti ai multa recapitulare, ai si dialoguri.
Si mai poti invata daca scrii foarte mult in engleza dupa aia le traduci cu ajutorul netului si o sa incepi sa traduci si singur.
Salut Bogdan, cel mai usor cred ca poti sa inveti engleza ...este sa o vorbesti cu un prieten/cunostinta cu care te simti confortabil si care stii ca ar putea intelege si te-ar putea ajuta fara sa te supuna la micile mistouri care iti taie cheful. Stiu ca pe masura ce avansezi in varsta devine din ce in ce mai dificil sa o inveti, mai ales sa o vorbesti daca stii ca nu esti in cele mai bune relatii cu ea. Iti recomand totusi sa te gandesti la obiectiv si la lucrurile care te motiveaza sa inveti

Răspunsuri

2014-01-22T23:43:39+02:00
Poti invata din filme,melodi,net si scoala . Iei un cuvant usor si il traduci pe net . In fiecare zi inveti cate un cuvant si asa o sa inveti tu intr-un final .
2 5 2
  • Utilizator Brainly
2014-01-22T23:48:51+02:00
Poti sa ii spui unui coleg un cuvant pe care il vrei tu, sa il folositi pe fiecare zi si sa mai adaugi cuvinte pe zi ce trece si asa o sa poti invata mai usor. Engleza o poti invata si din melodii, filme, etc. Sper sa te fi ajutat. :3
1 5 1