URGENT VA ROG MULT!!!1) Se dau urmatoarele notiuni si denumiri: tundra; paduri de
conifere; vegetatie de desert; stepa ; pampas; padure ecuatoriala;
Alaska; Campia Amazonului; Podisul Preriilor; M-tii Stancosi; Podisul
Patagoniei. Elaborati un text logic , cu caracter geografic, utilizand
notiunile si denumirile din lista de mai sus.
2) Expicati prezenta lacurilor glaciare in America de Nord.
3)Explicati influenta curentilor oceanici asupra climei din regiunile costiere.
*Nu conteaza cum si de unde , dar va rog sa ma ajutati , daca nu stiti la un ex. nu conteaza, scrieti ce stiti*

1

Răspunsuri

2014-05-11T12:32:48+03:00
Poti si u sa zici cum e tundra in Africa de exemplu,ce paduri de conifere sunt ,cum este vegetatia in desert,ce fel de stepa este in africa
 Exemplu de text 
  In Africa tundra este ..............vezi si u cum e.Padurile de conigere sunt minunat de bogate in fag de exemplu,stejar si vezi si u ce mai e.Vegetatia in desert este foarte uscata sau cum o fi ea .Stepa in Africa este foarte frumoasa sau cum eeste stepa in Africa.In africa nu se gasesc paduri ecuatoriale citeste si u despre Africa si vezi acolo daca sunt sau nu paduri ecuatoriale.Si dupaia zici asa"...Alaska unul dintre cel mai friguroas continet sau tara ce o fi este sau nu bogat in Munti stancosi .Podisul patagoniei se afla .........unde naiba se afla si este cel mai frumos podis de exemplu...
Si dupaia zici in America de nord lacurile glaciare prezinta  bogatia americiii de exemplu  .... TRESA TE UITI PE WIKIPEDIA SI SA CITESTI EU ITI DADUI UN EXEMPLU CUM AI PUTEA SA FACII SPER CA TEAM AJUTAT
Ce clasa esti? Ș))
dc intrebi?
Ce am intrebat eu, e despre America, care se face la sfarsitul clasei a 7-a....