Va rog frumos ,daca stie cineva stie cum era acel joc din din palme ,incepea cam asa "Intr-o casa plina de mistere...." sau macar un site unde il pot gasi
IL VREA SORA MEA SA IL JUCAM SI NU IL MAI STIU.

1
Din constanta sunt si mersi....stii altele? Daca nu ai treaba bineinteles....
da stiu...ti le zic maine k acum am putina treaba ..
nu vine intr-o casa plina de mistere..nu e ,,africa salbatica plina de mistere unde se afla tigri si pantere'' nu-i ceva de genu'/
Da s-ar puteadar
Da s-ar putea ....dar daca ai stii si continuarea....

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-06T18:46:24+03:00
Nu stiu despre c3e vorbesti tu dar stiu alte doua jocuri:Pic pic.Instructiuni:Pic pic pic pic in sus pic in jos pic pe umar pic pe dos pic pe cap pic sub crac pic ok vezi c.o iei (impreunezi palmele si zici pic si dai de palmele celuilalt apoi zici pic si faci la fel si apoi din nou , la pic in sus ti mainile in aceasi pozitie si iei mana dreapta si o bati cu celalalt in timp ce spuneti pic in sus la fel faci si cu pic in jos numai ca faci cu mana stanga si faci in jos.la pic pe umar ti mainile ca la inceput si pui mana pe umarul celuilalt, la pic pe dos iei mana dreapta faci semnul ok si dai mana peste umar, la pic pe cap pui mana drapta pe capul celuilalt si , pic sub sub crac iei mana drapta si ti.o pui sub piciorul drept , la pic ok faci ok si la vezi c.o iei ii dai o palma peste fata celuilAlt

Sper ca e bi e
Il stiu pe asta....dar mersi mult
Jocul de care zic incepe asa:Intr-o casa plina de mistere,erau tigrii si pantere.....
Dar i-am uitat continuarea....