Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-06T15:07:59+03:00
Dupa revolutie, presedintii au fost: 
Ion ilienscu - 22 decembrie 1989 - 29 noiembrie 1996 

Emil Constantinescu - 29 noiembrie 1996 - 20 decembrie 2000 

Ion Iliescu (mandatul al doilea)  20 decembrie 2000 - 20 decembrie 2004 

 Traian Basescu  - 20 decembrie 2004  - prezent

Deci este al treilea, pt ca Iliescu a fost de doua ori
3 5 3
2014-05-06T20:46:54+03:00