Răspunsuri

2014-05-05T22:09:42+03:00
Ea e sora mea. ........ numeste Anca. te se oAcesta este un pix. ........ este pe mas?. pixul pixului pixDoriti o paine sau ........ paini? doi doua doiiElevii ......... se indreapta spre case. Vesele Vesel VeseliEu locuiesc ............. strada Florilor. pe in laAna a primit cadou ........ trandafiri. doi spre zece douasprezece doisprezeceAm vorbit cu …..….. despre …..…… tu, noi tine, noi tine, nouaVrea sa discute cu …..….. în privinta casei noi noua noastraCine …..….. cautat la telefon? m-a mi-a imi a………. sa ajungi la mare de unul singur, cu masina? sti stii stiiiEu ......... dori sa vorbesc cu domnul Antonescu, va rog. asi as arCe preferati, ciocolata ....... vanilie? s-au sa-u sau....... mers sa vedeti filmul in cele din urma? ati a-ti at-iEl este Alex, ........... baiat este Mihai. cealalta celalt celalalt………interesa sa mergeti la munte de Craciun? vi-ar v-ar va-arDaca vrei, poti sa ……… inainte si inchid eu. pleaca plecat pleciDe dimineata am ........... o cafea cu Maria. beut baut beumEleva ......... este foarte inteligent?. acesta aceasta acestea………… sa va spalati pe maini inainte de masa. duceti-va duce-ti-va duce-tivaIepurele este…………. decat broasca testoasa. atat de rapid mai rapid rapidCand am sunat-o, Ileana ……… sa plece la teatru. isi pregatea a pregatit se pregatea