Un pachet de unt costa cat kg de faina ,iar un kg de faina costa cat doua pachete de biscuiti.o gospodina a cuparat un pachet de unt,4kg de faina si 4pachete de biscuiti ,platind in total 18lei .cat costa fiecare produs

1

Răspunsuri

2014-05-05T15:35:11+03:00
Făina costă 8 lei  biscuiți costă 8 lei și un pachet de unt costă 2 lei. așa cred