Răspunsuri

• Utilizator Brainly
2014-05-05T15:36:58+03:00
Adam Sandler este actorul meu preferat.Cred că i-am văzut până acum aproximativ toate filmele, e drept că nu a făcut puține.Majoritatea filmelor lui s-au axat pe comedie, să facă telespectatorul să râdă de-a binelea.Cu toate acestea, un actor bun trebuie să se nască cu asta în el și apoi să-și fructifice talentul, să facă oamenii din jurul lui să râdă, să plătească bani pentru a-l vedea în diferite show-uri, filme etc.Gesturile, mimica, limbajul, îl fac pe Adam Sandler cel mai bun actor al filmelor de comedie după părerea mea.Datorită lui, pot spune că filmele de comedie sunt la egalitate cu cele horror, într-un top al genurilor mele preferate de filme.Bine, nu e doar el cel mai talentat, mai există mulți alți actori de filme de comedie precum Eddie Murphy, Jim Carrey, Ben Stiller și așa mai departe.

Vara aceasta am văzut o groază de filme de comedie și horror, jumate fiind cu Sandler și jumate cu diferiți actori... unii anonimi, alții cărora nu le-am reținut numele.Adevărat e că vara avem destul timp liber încât să ne relaxăm, să vizionăm câte filme vrem, ce filme vrem și apoi să ieșim afară, după 6 că murim :)).Eu gândesc că voi avea atâta timp să fac articole pentru blog, iar când vine vremea aceea, fie nu știu despre ce să scriu, fie mi-e lene.Vremea e de vină ! :))

Câteva filme care mi-au plăcut sunt : That's my boy, Grown Ups, Click, Anger Management, Big Daddy, Billy Madison.
8 3 8