Va rog mult am nevoie mare de ajutor!!!!!
1.Write conditional sentences about Peru's Nazca mystery.
EXEMPLE:a)If the pilots flying over Peru's Nazca desert hadn't observed strange patterns on the ground,the world wouldn't know about the Nazca figures.
a)pilots flying over southern Peru's Nazca desert observed strange patterns on the ground.That is how the world knows about the Nazca figures.
b)The Nazcans weren't able to fly.that is why the gigantic figures drawn on the earth are so amazing.
c)Archeologist Maria Reiche worked tirelessly,she never gave up.As a result,we have got many photographs and detailed maps of the figures.
d)She wrote Mystery on the Desert.That is how we know about her work.
e)The Nazcans had a knowledge of arithmetic.That is why the lines are so precise.
f)Whole generations of Nazcans worked on the desert markings,so the figures are complex and mysterious.
2.Express regret about these situations and examples of people's behavior.Use I wish,if only or I regret.
a)You are in the middle of your final exams and the net door neighbour insists on playing the stereo at top volume.
b)You were very rude to your mother.
c)More people become homeless every day.
e)Some of your friends drop rubbish in the street.
f)Your parents worry too much about your future .
g)You agreed to take Sam (the next door neighbour's dog) for a walk every day.
h)It is dangerous to walk is some areas of big cities.
i) Your English teacher has asked you read the whole of Jane Eyre for next Monday

1

Răspunsuri

2014-05-04T17:42:31+03:00
1.Write pedepselor condiționate despre Nazca mister Peru .EXEMPLU : a ) În cazul în care piloții care zboară peste Nazca deșert Peru nu a observat modele ciudate pe pământ , lumea nu ar ști despre cifrele Nazca .a) piloții care zboară peste Nazca deșert sudul Peru a observat modele ciudate pe ground.That este modul în care lumea știe despre cifrele Nazca .b) Nazcans nu au fost în stare să fly.that este motivul pentru care cifrele gigantice trase pe pământ sunt atât de uimitor .c ) Arheologul Maria Reiche a lucrat neobosit , ea nu a dat up.As un rezultat , am primit multe fotografii și hărți detaliate ale cifrelor .d ) Ea a scris Mystery pe Desert.That este modul în care știm despre munca ei .e) Nazcans au avut o cunoaștere a arithmetic.That este motivul pentru care liniile sunt atât de precise .f) generații întregi de Nazcans lucrat la marcajele deșert , astfel încât cifrele sunt complexe și misterioase .2.Express regret cu privire la aceste situații și exemple de behavior.Use oamenilor doresc , dacă numai sau regret .a) Tu ești în mijlocul examenelor finale și vecinul net ușă insistă pe joc stereo la un volum de sus .b ) Ai fost foarte nepoliticos cu mama ta .c ) Mai multe persoane devin fără adăpost în fiecare zi .e ) Unii dintre prietenii tăi picătură gunoi pe stradă .f) Părinții tăi vă faceți griji prea mult despre viitorul tău .g ) Ai fost de acord să ia Sam ( câinelângă ușa vecinului ) pentru o plimbare în fiecare zi .h ) Este periculos să meargă este unele zone ale orașelor mari.i) profesorul tău engleza a cerut să citiți întreaga Jane Eyre pentru lunea viitoare

eu am cerut rezolvarea cea ce imi dai tu aici nu este rezolvarea imi cer scuze
si te rog nu mai folosi google translate