.Realizeaza un dialog de sase propozitii intre acestea ,despre importanta fiecaruia in viata copiilor..........Un mar si o carte stau de vorba pe biroul unui copil.[dar numai sase dialoguri]multumesc mult ..pt cls 2...

2

Răspunsuri

2014-05-04T11:54:58+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
- buna carte !-buna marule! 
-ce te aduce pe aicimarule? 
am vrut sa te intreb la ce esti folositoare pt un copil?
eu sunt folositoare pt un copil deoarece ai anvat sa invete sa scrie si altele .
ahhhhha.
-dar tu marule la ce esti folositor? 
eu sunt folositor de a ma consuma .
6 3 6
2014-05-04T15:13:24+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Un mar si o care stau de vorba . Carte ii zice marului
-Hei ce faci tu aici si cu il ajuti pe copil nostru?
Marul ii zice :
- Eu sunt plin de vitamine si il pot ajuta sa tina minte multe lucruri ,dar tu cu ce il ajuti?
-Eu sunt cel mai important obiect din geanta lui pt ca din mine invata multe . Dar sa stii ca noi suntem foarte importanti pt ca amundoi il ajutam !
5 3 5