Va rog frumos sa imi dati o compunere hazlie de o pagine cu cuvintele execursie ,padure deasa, poteca ingusta, stejar, a lovit ,s au speriat ,veverita,alune,a fugit,hohote de ras va rog frumos

2

Răspunsuri

2014-05-03T16:18:14+03:00
Intr-o zi frumoasa am mers intr-o padure. Padurea era foarte deasa, unde am vazut o potreca ingusta, erau multi stejari, m-am lovit de un copac unde o veverita s-a speriat foarte tare a fugit luand alune  iar  dupa un timp am auzit multe hohote de ras putin m-am speriat pentru  ca nu am stiut ce se aude dar apoi am vazut ca erau prieteni mei le-am povestit cum  m-am lovit de copac si o veverita  s-a speriat si fugind a cules alune ei  nu stiau ce sa zica, pt ca ei nu m-am crezut. Eu eram foarte suparata si am plecat acasa apoi lor li s-au intamplat aceleasi lucru care mi sa intamplat si mie. Ei au venit dupa mine inapoi dar eu eram foarte suparata pe ei si nu m-am dus cu ei .
16 3 16
2014-05-03T18:41:43+03:00
Intro zi de primavaraimpreuna cu prietenii am plecat i padurea deasa mai intii am mers pe o poteca ingusta si un pic stranie pentru noi. Mergind noi mai departe neam oprit la un copac de stejar  . unul dintre noi a lovit cu un picior copacul. Si de odata sa auzit un fosnte adinc toti sau speriat cu gindul ca ar fi foat vriun animal salbatik.Insa cind ne uitam in sus se vde o veverita sprintena care culegea alune vazindune pe noi veveritasa speriat shi a fugit.Shi noi toti am ris in hohote dar ce neam gindit noi ca a fost nici nu neam gindit ca este o veverita
DACA TEAM AJUTAT MARCHEAZA TE ROG CA CEL MAI BUN RASPUNS

12 4 12