Răspunsuri

2014-05-03T13:53:46+03:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Hei!! :* Aventura riscanta in munti
a fost o data 2 oameni pe nume Jack si Alex care acesti oameni sau dus intr-o zi la munte sa aiba o aventura  frumoasa.Insa nustia cum sa se duca ori singuri ori cu alt cineva ca ei nusti-au bine drumul.Asa ca sau gandit ca nu au cu cine sa mearga si au fost singuru la munte pana cand sau rataci si tot au continuat drumul au spus:Chiar daca ne-am ratacit noi tot continuam drumul.Acolo a incepup sa ninga foarte tare,erau colngelati,le erau foame,insetati  si nu stiau ce sa faca.Sau gandit sa faca o casa din gheata si si-au facut-o dar saraci le erau foarte foame.A doua zi a vazut un urs mare sau sperriat foarte tare asa ca au fugit,pana cand au gasit un om foarte batan si ei l-au intrebat Buna ziua aveti ceva de mancare ca ne este foarte foame de ieri si foate speriati din cauza ca am intalnit un urs foate mare.Pe cand acest Batran a zis desigur poftiti.A treia zi tebuiau sa se intoarca acasa si nustiau cum sa se intoarca dincauza ca batranul nu locuiasea pe pamant si nustia drrumul si dincauza ca ei nu aveau harta la ei.Imi aduc bine  aminte ca acesti Oameni au murit acolo de frrig si din cauza ca nu stiau ce sa faca!!Eh acuma ei au avut o aventura riscanta la munte.
17 2 17