Răspunsuri

2014-05-02T14:39:50+03:00
De la:stefan catre:nume??
mi-am petrecut  craciunul alaturi de familia mea si a fost distractiv am primit multe cadouri de la ei si mai ales de la mos craciun a fost o adevarata distractie.Dupa ce am desfacut toate cadouriile am vazut ceva minunat primisem o poza foarte frumoasa cu mine familia mea si prieteni mei a fost super m-am bucurat foarte tare cum am sarbatorit craciunul.
2014-05-02T15:23:17+03:00
Tin minte ca totul a inceput acum aproximativ 6 ani de Paste,am trecut pe langa un cersetor si nu i-am dat bani.Stiu ca toata perioada aia m-am simtit oribil,era ca un sentiment nou pentru mine,pur si simplu nu intelegeam de ce ma tot gandesc la acel cersetor,inainte eram egoista,poate pentru ca eram copil.Am venit din vacanta si am mers in locul in care il vazusem ultima oara,i-am dat bani si tot nu m-am simtit mai bine.Am inteles atunci ca sunt multi oameni in situatia lui si nu am cum sa-i ajut pe toti,ma simteam inutila.A trecut ceva vreme si a venit Craciunul,am avut initiativa ca eu si unii colegi sa punem bani,sa cumparam mancare si fructe,sa le punem in plasute si sa la dam oamenilor strazii,copiilor..oricui,oameni nevoiasi.A fost foarte frumos,actiunea s-a repetat si anii urmatori.Eu consider ca nu trebuie sa ne lasam pagubasi,sa spunem ” nu pot sa-i ajut doar eu”,daca ne-am strange toti am face mai mult bine.
1 2 1