Răspunsuri

2014-05-02T13:55:51+03:00
Ma numesc Marcel .Cand ma uit in oglinda si sunt suparat vad o figura pe nume Amalia care face ce fac si eu.Pana intr-o zi nu credeam ca figurile din oglinda pot vorbi...
--Ohh!Cum pot sa ma descurc cu atatea teme ?
--Pai ai putea sa inveti mai mult!
--Nu pot sa cred ,figura din oglinda m-ia raspuns la intrebare.
In acelasi timp eram inspaimantat si bucuros ca am pe cineva care sa ma ajute si figura din oglinda era bucuroasa.
Astazi am invatat ca pot sa ma ajut singur privind in oglinda.
Cel mai inteligent răspuns!
2014-05-02T14:12:54+03:00
Maria este colega mea de banca .Din prima zi de scoala invatatoarea ne-a pus impreuna .
Era atat de sfioasa !Cu ochii mari ,albastri ,cu parul lung si blond ,parea o mica printesa ...
 Acum ,la 14 ani ,aproape nimic nu s-a schimbat la infatisarea ei.Ochii i-au ramas la fel de albastri si de frumosi...In clipele ei de visare ,devin atat de adinci!
       parul blond ,mereu lung ,ii incadreaza fata ovala ,cu buze rosii,cu un contur deosebit.E frumoasa si desteapta !...
    chiar daca privirile ei sunt uneori nostalgice,este plina de viata.In momentele critice ,ea este cea care ne incurajeaza pe toti.Gaseste mereu solutii la orice problema.Este alaturi de noi atunci cand luam o nota proastasau cand trecem printr-o criza sentimentala.Este un bun si tainic sfatuitor.
        Este o fire energica ,indrageste mai mult tinuta sport,poarta de obicei pantofi sport,bluze largi si pantaloni lejeri .
            Maria este o fata extraordinara care starneste admiratia tuturor.Sper sa ramana prietena mea pentru totdeauna 

(scuze ca nu este ceea ce vrei tu ....dar sper sa iti dea o idee ceea ce am scris ) 
11 4 11