Răspunsuri

2014-04-30T20:52:32+03:00
Un om bogat avia mult noroc iar altu sarac ghinion. Pini la urma se itimpli ce va si omul bogat are ghinoin iar cel sarac noroc

Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-30T20:53:09+03:00
 Dacă norocul ar face schimb de roluri cu ghinionul și ghinionul cu norocul cum ar arăta viața unui om? Așa-i că ar fi tare aiurită? Unde mai pui că odată cu schimbarea de roluri ghinionul nu mai știe ce să facă, la fel ca și norocul.Așa se face că din când în când oamenii care se presupune că au noroc de fapt dau de probleme, iar cei care au ghinion dau de situații vesele.Povestește o zi cu rolurile schimbate, chiar dacă te încurci în ele poți explica faptul că norocul și ghinionul au un rol bine stabilit în viața oricui și că și ele se încurcă în rolurile lor, până la urmă totul depinde de cum vedem noi situația, nu?
pai cate idei mai vrei nu ti-am dat de ajuns
am ales cel mai bun
un boier si un taran.taranul muncea in gospodarie scormonind in pamant a gasit 2 galbeni,iar boierul 5 furnici.a doua zi taranul se ingrijea de animale si a mai gasit 2 galbeni,iar boierul o capusa.taranul a mers cu oile la pascut si a gasit un medalion norocos,iar boierul un galben.taranul cand a ajuns acasa a a gasit curtea plina de animale si galbeni,iar boieru curtea plina de flori. boierul era nemultumit pentru florile din ograda si de aceea le a smuls pe toate,iar taranul e multu cu toate
pai mie asa imi plac sa le combin pe toate
mersi