Răspunsuri

2014-01-20T13:14:19+02:00
Asculti un cd cu cuvinte in egleza si dupa aia in romana

sau un cuv in englz si dupa aia tradus
nu intelegi nimic te uiti la filme fara subtritrare ca sa intelegi engleza sau sa se duca sa il mediteze o profesoara de engleza
nu filme audio
ca sa inveti engleza mai usor trebuie sa faci exercitii de traducere din romana-engleza si engleza-romana, apoi sa faci propozitii in romana si sa le traduci in engleza si invers, sau, sa iei meditatii de la un profesor bun de engleza. eu am invatat engleza foarte bine de la gradinita, cand am invatat cantece in engleza si cuvinte folosite foarte des in engleza, cum ar fi lucrurile cu care te intalnesti sau folosesti cel mai des( penar, stilou, carte, paine, mancare, etc) sper ca te-am ajutat
In cazul in care nu o cunosti nici la nivel incepator, ai nevoie sa te ocupi cu un prof. Daca vrei sa-ti aprofundezi cunostintele ti-ar prinde bine sa vorbesti cu cineva in engleza, de dorit un cetatean american, o ruda plecata de ceva vreme, etc. Personal m-au ajutat mult piese care le invatam in engleza. Pe youtube sunt o multime de video pentru incepatori, intermediari, avansati. Daca e posibil incearca sa nu te bagi prea mult in gramatica, ia-o usor si ia seama la compartimentul asta.
2014-01-20T13:17:27+02:00
frumos si bine te uiti la filme fara subtritrare