Nu este deloc greu sa inveti engleza insa nu te astepta ca in cateva luni sa sti sa vorbsti limba asta la perfectie. Iti poate lua un an sau mai multi. Insa daca tu chiar iti doresti asta cu siguranta o sa reusesti. Doar trebuie sa-ti dai silinta! :) Mult noroc!! :D
Scuze nu vroiam sa-ti scriu tie :)
Nu este greu sa inveti engleza.Daca o vei face cu placere si daruinta sigur vei reusi sa o vorbesti fluent.:D
Parerea mea , daca vrei sa inveti baza ,ai nevoie de putina concentrare si vointa !
Iar pentru "antrenament" si dictie buna , www.livemocha.com este perfect !

Răspunsuri

2014-01-20T12:59:07+02:00
De exemplu m-i se pare grea dar poati tie o sa ti se para usoara depinde de fiecar

2014-01-20T13:13:57+02:00
Sa stii ca engleza nu e o limba foarte usoara,dar dc inveti notiunile elementare iti va veni usor
Engleza are unele parti usoare, si unele grele. Eu am invatat engleza din filme, (te uiti la filme cu subtitrari si fara sa te uiti la subtitrare incerci sa iti sai seama ce spune actorul iar dupa aia te uiti sa vezi daca ai spus corect sa macar daca erai pe aproape) si mai ales din dictionarele care trebuie sa-ti fie nelipsite din biblioteca daca vrei sa inveti englza. Daca ai 11 ani cred ca inca inveti la scoala aceasta limba. Cand ai asta la scoala fii super atenta la ce explica profesorul.:)