Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-27T13:43:10+03:00
6 kg de faina... 2 lei si 49 de bani
12 kg de faina...x lei
 
x= 12 * 2,49 / 6
x=29,88/6
x=4 lei si 98 de bani (4,98...) Asa se rezolva o problema cu regula de 3 simpla... (Sper sa fie corect,este greu in sensul ca fix 49 au pus pretul,puteau sa puna si ei fix,dar in ziua de azi asa sunt facute sa te incurce...)
1 5 1