Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-24T18:31:40+03:00
 BUNA .  Asa ma gandeam eu , acuma vezi tu daca o folosesti sau nu . 
 Era  o zi calduroasa de august ,  m-am dus cu prietenele in livada frumoasa  a bunici . Merele auri si  mari  ne da senzatia ca suntem in paradis . Perele rotunde  si galbene sunt atat de delicioase In nucul Bunici noastre  se auzea un zgomot straniu  si ciudat Am mers sa rezolvam misterul . Cu cat ne apropiam mai mult de nucul cel verde se auzea zgomotul tot mai tare . In copac se ascundea o veverita roscovana si draguta   . Noi am numit-o intrusul in livada bunici !
20 4 20
2014-04-24T18:33:32+03:00
Intr-o buna zi m-am gandit sa o vizitez pe bunica .
ajunsa la ea ,ea era tare trista deoarece cineva ii manca toate fructele din copaci . acesta rea un mister si trebuia elucidat . am stat toata ziua la panda asteptand sa vad acel nesuferit intrus. ce sa vezi era un mic viermisor care manca cele mai  delicioase fructe din minunata liveda dar nu era doar unul erau 4 mici si frumoasi viermisori . i-am luat pe toti si i-am hranit zilnic pana ei au devenit niste minunati si multicolori fluturi . bunica acum era foarte bucuroasa pt ca fructele delicoase si stralucitoare ii erau in siguranta.
15 4 15