Răspunsuri

2014-04-24T08:10:24+03:00
Pastele in familia mea.Anul acesta am sarbatorit pastele cu buneii mei inaite de aveni pastele eu cu mama am fost la sfintit pasca si oule rosi, AM ADUS SI FOCUL DE la biserica care este adus de la Irusalim.Am sarbatorit pastele fericit........
1 1 1
Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-24T08:11:07+03:00
                                 pastele in familia mea
     pastele este o sarbatoare minunata de care se bucura toata familia .
   de paste a inviat domnul nostru isus hristos si toti  mergem la biserica . eu cu mama facem mancarea , ouale rosi si alte preparate . sa mergi la biserica in ziua de inviere este foarte frumos atatea lumini . de paste ne inoim  si mergem la biserica . bunica mea mereu ma invatat ca sa fiu buna si sa ma rog mereu la Dumnezeu pentru sanatate.
     asa ne petrecem noi pastele in familia noastra .

Bucuria Invierii Domnului este aceea prin care Dumnezeu da oamenilor o bunatate spirituala.”El s-a rastignit pentru noi iar apoi a Inviat”asa spune Biblia.Acesta este mesajul transmis de Invierea Domnului.Dar Invierea ne mai transmite ceva.Invierea Domnului
inseamna Sf. Pasti in care ai foarte multe bucurii.Ca de exemplu mirosul cozonacilor.
Lumina din sufletele noastre este o bucurie ai deosebita.Este o bucurie care reprezinta fericirea omului de Pasti.Oamenii isi insusesc lumina in noaptea de Inviere.
Bucuriile Pascale,mai ales cele nevazute,sunt ele mai frumoase bucurii pentru ca oamenii Il slujesc pe Dumnezeu.
Sper ca te-am ajutat. Succes !
o stiu si eu pe asta :) @Ingerashiony
:))) okey
:)