Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-23T13:58:24+03:00
Dumneata ai fost ieri la piata?                                                                                      Pe dumneata te-am intrebat atunci.                                                                              Dumitale ti-a multumit.                                                                                               Ale dumitale sunt bagajele?                                                                                         Dumneata!Intoarce-te!                                                                                                Dumnealui/dumneaei i-am dat cartea/florile.                                                                Pe dumnealui/dumneaei l-am vazut/am vazut-o ieri in parc.                                            I-am inapoiat ochelarii/geanta dumnealui/dumneaei.      La dumneavoastra veneam.            Pe dumneavoastra v-am cautat.    Am crezut ca sunt ai dumneavoastra.               Dumneavoastra!Asteptati o clipa!                        Dumnealor le-am trimis scrisorile.                                     Pe dumnealor i-am sunat.                       Dumnealor le-am raspuns imediat           Cainele acela e al dumnealor?                                                      
N-am facut si la pl sau forma reverentioasa!N-am stiut daca-ti trebuie si am si eu teme la romana!
E ok si mersi mi-ai fost de mare ajutor
Vezi ca am adaugat si enunturi la pl!
Am pus spatiile cum am putut dar sper ca e bine!