Răspunsuri

2014-04-21T11:37:58+03:00
Era într-o zi de joi ,eram la școală..Avînd lecția a 6-a Limba Română am decis să ajutăm profesoara la lecția sa de dirigenție care o avea la lecția a 7-a .Însă o ajutăm într-un mod mai diferit ,așezînd băncile pentru copii și cele pentru asistenți.Ne-am așezat fiecare la băncile dorite  și am început lecția .Profesoara ne-a salutat întocmai cum era în registruiar noi i-am răspuns politicos.Răspunzînd la fiecare întrebare profesoara ne-a notat cu notele de care suntem mîndri.Însă această lecție trebuia să fie secret.S-a găsit o domnișoară și a spus unei persoane din clasa doamnei profesoare.Acea persoană i-a zis profesoarei și aceasta s-a supărat pe noi iar la mijloc fiind eu și acea fată care a spus .Profesoara a întrebat persoana respectivă ce a spus că eu i-am spus.Acasă m-am consultat cu mama ,iar mama a spus că profesoara ta va cunoaște cine spune adevărul.A doua zi am plecat la școală am vorbit cu profesoara și ea a spus că pentru unii elevi poate să bage mîna în foc iar pentru unii nu .Deaceia m-a crezut că nu sunt eu la mijloc .Așa sunt mîndră că am așa profesori și persoane lîngă mine.Noi suntem clasa ei preferată și ne iubește pe fiecare în parte .Oricît ai minți adevărul iese la iveală.