Am nevoie de o compunere in care sa prezinti o intamplare la muzeul de istorie ( vreau compunere intreaga de 20 de randuri sau daca nu datimi idei care sa fie mai mari de 3-4 randuri)

2
serios..... nimeni hadeti fratilor

Răspunsuri

2014-04-21T09:35:51+03:00
Pai poti scrie ca ai fost impreunacu colegii tai si cu dirigintele|diriginta . Si iti exprimi parerea . Ce te'a impresionat ce nu .. ce ti.a placut ce nu si poti descrie chiar si o opera sau doua de arta ca sa scri mai multe randuri . La sfrsit poti incheia cu o concluzie personala .. gen Ma bucur ca am facut aceasta vizita a foat una reusita si am avut o multime de lucruri de invatat
Sfarsit*
dar mie imi trebuia o intamplare reala sau imaginara
Asta ii intamplare reala ... Reala nu inseamna neaparat facuta de tine
Si imaginara consta in folosirea elementelor fascinante de exemplu ai fost la muzeu si te.ai intalnit cu un balaur ... dau si eu exemplu
2014-04-21T10:38:22+03:00
Poti sa scrii ca impreuna cu colegii tai ati fost in excursie sa vizitati un muzeu . Acolo ghidul muzeului va explicat istoria acestuia , si a obiectelor din muzeu iar in acest timp unul din colegii tai a atins un raft si si un bibelou a cazut si s-a spart . Colegul tau s-a speriat si a inceput sa planga cerandu-si scuze politicos . Voi ati sarit in ajutorul lui si ati cerut o matura ca sa strangeti cioburile imprastiate . Desi angajatii muzeului se speriasera si ei , voi vati cerut scuze respectuos acestora , promitandu-le ca data viitoare nu se va mai intampla , si ca veti fi mult mai atenti si responsabili . 
3 3 3