Hey ! :) Pentru marti am de scris niste citate , imi puteti da unele , va rog frumos ? :*

2
„Orice dragoste care nu are la bază prietenia este ca un castel construit pe nisip.” — Emma Wheeler-Wilcox
„Plăcerea oamenilor cu adevărat mari e să facă oamenii fericiţi.” — Blaise Pascal
Eu iubesc, tu iubeşti, el iubeşte, noi iubim, voi iubiţi, ei iubesc. De n-ar fi doar o conjugare, ci realitate. Reyes Mario Moreno
Benjamin Disraeli - Lucrurile marunte afecteaza mintile marunte.
Eu şi tu suntem aceeaşi fiinţă, nu pot să-ţi fac rău fără să mă ranesc. Mahatma Gandhi
,,..Imi simt mai ales limitele. Si e firesc sa fiu asa,pentru ca nu raman niciodata sau aproape niciodata,in mijlocul coliviei,fiinta mea navaleste inspre gratii..!" ( Andre Gide )
“Nimeni nu trăiește când vrea, ci când îi vine rândul.” (Zaharia Stancu)
"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu." / “Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.” SI : „Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...” Sper sa te ajute :* :* :* <3

Răspunsuri

2014-01-18T21:39:46+02:00
Ce fel de citate si la ce ???
"You have a very powerful mind that can make anything happen as long as you keep yourself centered." Dr. Wayne W. Dyer ..
Unii oameni se îngroapă în fericirea lor. Nicolae Iorga
Mi-e groază de singurătate. Păstraţi-mi, vă rog, un loc în groapa comună. Vasile Ghica
As bune?
Sunt foarte bune , multumesc mult :* te pup
2014-01-18T22:58:09+02:00
"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu." 
“Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău.”
„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”