Comentariul a fost şters
am spus clasa a 9a :))
scuze ....
Si eu sunt tot clasa a9a ^^ si noua o sa ne dea cam asa| din romanul "Mara" de Ioan Slavici,caracterizarea personajelor,relatia individ-comunitate,relatiile intre personaje ,relatia parinti-copii,
+ Adam si Eva ,pacatul,pedeapsa,paradisul de Tudor Arghezi ..idei,semnificatria titlurilor etc,etc..si Tren de placere de I.l Caragiale : caracterizari de personaje,comportamentul acestora ..mhm in fine ,astea sunt doar idei ,e bine sa le stii pe toate ca nu se stie :) sper ca te-am ajutat ^^

Răspunsuri

2013-12-08T15:21:06+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Eu am dat teza la romana in urma cu o saptamana. Ni s-a dat un text la prima vedere si trebuia sa raspundem la niste intrebari pe baza acestuia gen: sinonime, modul de expunere, sa alcatuim enunturi in care sa folosim cate o expresie/locutiune care sa contina un substantiv, tipul de narator prezent in text, indici spatio-temporal, trasaturi ale personajului, sa incercuim forma corecta, sa corectam greselile dintr-un alt text, si la final sa scriem un text argumentativ despre ceva. Sper ca te-am ajutat. :))))
Ar fi super daca ar fi asa :)))/// mi se pare prea usor. si eu dau teza la romana saptamana asta, dar ma astept la ceva mai greu
Iti urez bafta!
mersi!!