Răspunsuri

2014-04-16T09:21:32+03:00
Este  primavara.  pasarile  se reintorc.natura  se trezeste  la  viata.   pasarile  ne  incanta  cu  trilurile  lor.primavara  se  da  cu  putina  pudra  pe  fetisoara  ei.
unchiul  meu  a  dorit  sa  mergem  la  garla.  eu  am  strigat  de  bucurie;
-ura!  ce  bucurie!
eu,sora  mea, verisorii  mei  si  unchiul  am    hotarat  sa  mergem  pe  jos  ca  sa  inspiram  aer  curat.cand  am  ajuns  era  un  baraj  natural.apa  era  foare  calda. noi  doua    si  verisorii  nostri  ne  balaceam. apoi  au  venit  si  alti  copii.am  vrut  sa  facem  o  intrecere.eu  am  fost  penultima  iar   verisoara  mea  a  fost ultima  deoarece  avea  3ani.
seara  cand  ne-am  intors  am  ramas  cu  speranta  ca  vom  reveni.
2014-04-16T12:08:31+03:00
Este primavara.natura se trezeste la viata.pasarile se intorc in tara. prin inprejur este numai verdeata si flori.in livezi vezi numai copaci infloriti.au inflorit ghioceii panselutele brandusele arbastrelele.
multi copii ies primavara la joaca.in primavara se sarbatoreste invierea daomnului.una dintre cea mai frumoasa sarbatooare.se ciocnesc oule si e multa fericire. oameni primavara curata copacii de crengile uscate.pasarile isi constraiesc cuiburi noi. animale se trezesc la viata si ies din pesteri la lumina.
primavara este un anotimp foarte minunat pentru toti oamenii.eu iubesc primavara.