Dintr-un motiv foarte simplu: era constient ca va pierde razboiul si nu a putut accepta aceasta infrangere.
S-a sinucis pentru ca nu a dorit sa fie capturat de catre bolsevici si pentru ca a preferat sa moara decat sa capituleze. Pentru el, capitularea ar fi fost cea mai mare umilinta pentru ca ar fi insemnat ca toata lupta lui, impotriva Angliei si Rusiei, ar fi fost degeaba si in plus, ar fi fost umilit si cel mai probabil executat oricum, deci moartea era singura solutie. Hitler s-a sinucis pe data de 30 aprilie 1945.

Răspunsuri

2014-04-12T20:36:00+03:00
30 aprilie 1945 .
din cauza bolilor din cate stiu ...
Cei de la History Channel au descoperit ca martorii care au sustinut ca au auzit impuscatura, cand s-a sinucis ,au mintit deoarece nu se putea auzi din cauza generatoarelor. La fel craniul gasit nu apartinea lui, ci unei femei! Se stie ca avea si o sosie , ceva mai mica decat el cu vreo 2-3 cm. Poate ea s-a sinucis , iar el a plecat undeva sa scape de razboi. In orice caz pana in ziua de azi a murit oricum.
2014-04-12T20:36:31+03:00
Hitler sa-a omorat adica s-a sinucis pt. ca toate tarile s-au razbunat pe el

adica tu ai vorbit serios ca stiu istorie?
apropo dar daca dau un raspuns gresit mi se dau puncte?
Da..am vb serios :D..normal ca ti se dau..asta daca nu sesizeaza cineva si iti raporteaza raspunsul .
aha deci daca dau raspunsul corect mi se da daca nu nu
Ti se da oricum :)...