Răspunsuri

2014-01-18T22:33:25+02:00

Acesta este un Răspuns Aprobat

Răspunsurile aprobate sunt corecte şi de încredere, fiind corectate de o mână de utilizatori foarte buni. Brainly are milioane de răspunsuri de înaltă calitate, toate fiind verificate cu grijă de către moderatorii din cadrul comunităţii.
Autorul: Cu totii stim ca matematica la unii se da mai greu iar la altii mai usor.. insa, dupa cum o sa vedetilu vaniusha I se da … nu I se da deloc. Dar cu totii stim ca matematica ne trebuie de multe ori in viata si sa o stii e necesar.Tatal: Iate fiule...in scoala asta am invatat eu acum 30 de ani... Vania:-Aaaa...de asta imi spuneau tot timpul profesorii ca prost ca mine nu a mai fost aici de vreo 30 deani...:)) Tatal: Vaniusa, fii atent la vorbePovestitorul: copii cu parintii intra in clasa Diriginta: -Buna ziua copii. Eu sunt noua voastra diriginta. Haideti sa vedem aranjarea in banci. D:Hai sa vedem....Boris, tatal tau unde lucreaza? B:Ooo..pai e doctor. D: poftim in prima banca...Vasile, tatal tau ce e? V:Tatal meu e inginer. D:Bine ,poftim in prima banca. , tu baiete cum te numesti?V: ionD: si mai cum?V: Ion Ion, dar toti imi spun vaniusaD: Bun vaniusa, tatal tau ce lucreaza?V: la politie. D:Aham..poftim in prima banca..dar ce functie are? V:Pai nu stiu, ca abia l-au luat. :)) Povestitorul: Asa a trecut ziua cind sau cunoscut toti. Si iata ca a venit si prima zi de scoala. Dupa primazi de scoala , vaniusa merge posomarat acasa si in acelasi timp bucuros ca a supravietuit acea zi.. Seintalneste cu tatal sau, abia scapat din mana politiei, si foarte nervos. T: ce faci fiule? Cum a fost prima ta zi de scoala? V: Rea tata...am luat un 4 la matematica. (tatal il bate) T: Nesimtitule!!! Ai mai luat vreo nota? V.Da tata..un 3 la fizica... (tatal il bate)
 T:Nu ti e rusine sa vii la minie cu notele astea? V:Tata, dar am luat si un 10 la muzica!!!:>(tatal il bate) v: Dar si cand iau note mari ma bati? T: prostule !! Dupa ce ca iei note mici, iti mai vine sa si canti??? Ia exemplu de la tatto ca am terminattoata scoala cu 10Mama:aha ,cu 10 ani mai tirziuV:Mama,mama,mama!!!! Tata a zis k sunt prostMama: Nu`i adevarat fiule V:Dar sunt slab la fizica si matematica... Mama: Vaniusa draga, tatal tau, cand te`ai nascut, o fost atat de fericit ca te-o aruncat de trei ori in sus! V;Si... ? Mama: De prins, te'o prins doar o data ! Povestitorul: A doua zi de scoala Lectia de matematica:D: vaniusha, spune te rog, ce am avut de pregatit pe azi?V: pai daca stiti de ce ma mai intrebati?D:vaniusa nu ma fa sa-ti pun un 4V: cred ca colegul meu de banca stieD: Vaniusha tu esti prost? Pe azi am avut tema radical din radacina la patrat a segmentului unui triunghiechilateral circumscris in cerc.V:Dar ceva la matematica puteti sami spuneti ca la limbi straine nu prea ma pricepD: Vaniusa , cit e 10* 10, macar asta poti sami spuiV:Dar ce eu trebuie sa tin minte toate constantele?D: Vaniusa daca te crezi asa destept treci tu si preda aritmeticaV:Ha, bine.. Vasile ce am avut azi pe acasa?Colegul: nustiu!V: Vedeti , bravo asa sa raspundeti. Decit destept si mincinos ma bine prost si cinstit