Răspunsuri

2014-04-09T17:20:39+03:00
Eram fericita cand a venit bunica la noi in vacanta de vara ,dartotul s-a sfarsit intr-o buna zi cand fratele meu cel mic a suparat-o.Era o zi insorita de vara dimineata ieseam si ne jucam prin curtea casei noastre ,iar buna ne urmarea .Fratele meu ,intr-un moment de neatentie al bunici sa dus in curtea din spatele casei si a iesit pe poarta afara. IN dosul satului nostru unde locuiam era un rau ,unde toata ziua buna ne spunea ca nu avem ce cauta acolo. FRatele cel nazdravan a fugit si sa dus la scaldat ,bunica neagra de furie si cu griji multe al cauta cu disperare.Arupt o nuia din pom si s-a dus dupa el la rau acolo mai mult tipa decat sa-l jaruiasca ,Ajunsa acasa noi nu i-am mai intrat in voie si drept pedeapsa pentru noi a fost sa nu mai vina la noi in vacanta de vara.SUntem tristi! eram super fericita cand bunica venea la noi!!!!
1 5 1
2014-04-09T17:27:15+03:00
Eram fericita ca a venit bunica din strainatate. 
Am asteptat foarte mult ziua aceasta. Imi era tare dor de ea.
O intampinam cu mare bucurie. Intrand in casa am observat geamantanul ei era foarte greu, de aceea ii dadeam o mana de ajutor. Stateam cu bunica pe seslong, si imi spunea povesti interesante. 
Se inserase. Bunica imi citea o poveste inainte sa adorm in pat.
Inainte de a pleca ma saruta usor pe cap.
1 2 1