Cum sa fa ca vechii mei prieteni care au inceput sa nu mai tina asa de mult la mine dar tot ma dau la o parte, sa ma placa din nou.... va rog mult sa raspundeti...... mersi anticipat.....:):):):):)

2

Răspunsuri

2014-04-08T18:45:23+03:00
1.Daca nu prea te descurci la scoala,munceste mai mult pentru ca ei sa depinda de tine la scoala
2.Trebuie sa iti intaresti caracterul si sa fii o persoana cu capul sus,adica sa nu mergi sfioasa,ci cu o privire care sa le dea senzatia ca esti foarte agresiva
3.Foloseste cuvinte vulgare si un comportament la care ceilalti sa spuna :"Ce nebuna-i asta!"
4.Da-le replici care sa le dea senzatia ca tu nu ii bagi in seama
Altceva nu mai stiu...Inscriete la ceva:dans,pictura,cantat;poate ca daca iti arati un talent o sa te admire sau ceva...
2014-04-08T18:50:25+03:00
O prietenie se bazeaza pe o profunda relatie de incredere reciproca.Increderea o castigi prin fapte.trebuie da castigi increderea.ia tu initiativa.ajuta-i .astfel arati ca esti sincer interesata de ei.cind simt ca prietenii mei se indeparteaza de mine eu incerc sai ajut dar nici nu ma bag brusc in sufletul lor.daca faci asa ii superi si mai mult.daca ii cunosti bine fa ceea ce le place lor si ii bine dispune .daca se inrautateste alege momentul potrivit si discuta cu ei sa vezii ceea ce sa intimpat.    !IMPORTANT! prietenia nu trebuie sa fie sufocanta