Am si eu 4 nelamuriri:
Daca vreau sa decodez un telefon:
1) unde ar trebui sa ma duc?
2)banuiesc ca pot sa ma duc si singura, adica nu am nevoie de parinti pt asta, nu?
3)dureaza mult?
4)cam cat costa?

2
depinde de telefon , nu trebuie sa vi insotita de parinti , depinde si de varsta , La un magazin GSM de obicei. nu , nu dureaza mult maxim 15 min
Daca este un telefoin mai complex dureaza mai mult timp,daca este un telefon de model mai vechi dureaza mai putin,in unele cazuri se face decodarea pe loc,iar pretul variaza in functie de modelul telefonului,cel mai bine ar fi sa te duci la firma de la care ai telefonul la o sucursala de a lor,sau daca nu la orice sediu de telefoane mobile

Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-07T08:28:28+03:00
1)Trebuie sa mergi la un service pentru telefoane .
2) Da, poti merge si singura nu ai nevoie de parinti.
3) Depinde de telefon, ti-l poate decoda pe loc sau poate dura cateva zile
4) Nu am cum sa iti zic un pret exact deoarece variaza de la telefon la telefon.
P.S : Odata ce iti decodezi telefonul nu mai ai garantie la el!
Mersii mult.... ideea e ca eu habar n-am chestii de genul, si daca poti sa-mi spui ca ideea asa daca ar trece de 30 de lei... ca doar atat am si sa stiu daca ma incadrez... e un samsung dela micut.... nu stiu exact cum se numeste
Preturile le pun cei de acolo, de exemplu la telefonul meu mi-au cerut 120 lei si am mers la un alt sevice unde am dat 70 lei.
Mergi la un GSM
Poti sa mergi singura.
Depinde ce telefon vrei sa decodezi costul costa intre 40-150 lei maxim
De durat maxim 30 MIn
2014-04-07T09:58:41+03:00
1) sunt fel si fel de serviceuri de telefoane dar mai sunt si cateva persoane care se descurca facand asta la negru.
2)daca esti o fire mai timida,a-ti poti lua un prieten de baza cu tine,dar in rest totul este o k,merge si fara parinti.
3)depinde cat de grav ar putea fii
4) depinde de pret,si marca telefonului