Răspunsuri

Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-06T19:51:27+03:00
0,196 kg x 24,20 lei : 1 kg = 4,74 lei (aproximativ)
2 5 2
2014-04-06T19:53:12+03:00
M (masa)=0,196:9,8=0.02 kg⇔pret=24,2*0,02=0.484 lei
Se referea la masa, ca e masurata in kg, desi e clar gresit "greutate neta"
te referi la lei vechi?