nu stiu de ce nu pot sa-ti trimit compunerea
imi zice ca deja s-a raspuns
a fost o zii frumoasa ce soarele stralucea cu razele lui deasupra noastra .andrei si-a cumparat o minge de la magazinul de langa el .acea minge avea o culoare albastra cu pete galbene si dungi rosi,lui ii placea foarte mult.toata ziua se juca cu mingea aceia cu prietenisai .la un momendat mingea s-a spart atunci copilul era suparat.a doua zi el s-a gandit sa repare mingea.a luat petice si pierlandez si a lipit peticul unde era sparta mingea,dupa aia a unflayto si s-a jucat cu ea pana ce se satu
sper s-a te ajute

Răspunsuri

2014-04-05T23:09:32+03:00
Dimineata aceea a fost memorabila pentru mine . Sora mea mai mica plingea in hohote la picioarele mele la ora 6 si jumatate , ca sa merg cu ea la riul din apropiere sa-i scot mingea scapata de ea acolo . Imi era somn si lene dar plinsetul ei ma dobora.Am mers cu ea pina la riu in pijama si nu am gasit nici o minge acolo . Era 1 aprilie ! Surioara mea draga ma pacalise rau de tot !! Am venit acasa si ni-am ris o zi intreaga de gluma aceea . Insa seara iarasi sora plingea in hohote de data asa la urechea mea ca sa merg iar la riu ! Iar sa-i scot mingea , nu m-am dus am crezut ca ma pacaleste iar .Nu a fost o gluma 1 saptamina intreaga am fost mustrata de parinti ca nu iam salvat mingea .
2 5 2
2014-04-05T23:13:18+03:00
Timpul este frumos.Elevii clasei a 4 se afla in curte la ora de sport.Curtea scolii este mare si curata.Un grup de elevi se joaca veseli cu mingea.Arunca de la unii la altii o minge rosie cu dungi albastre'sunt atat de fericiti ca nici nu da vreun semn de oboseala.Cei mai sprinteni suntCiprian si Alberto.Doi colegi par a nu avea astampar.                                                                                               In alta parte a curtii,un grup de eleve isi povestec intamplarile de peste vara.Chiar acum Irina explica si gesticuleaza rapid.Celelalte o urmaresc atente si nu o intrerup.La un moment incep sa rada si nu se opresc pana cand Adriana nu incepe sa depene si ea amintiri de peste vara.                                                    Veselia generala din curtea scolii e intrerupta sunetul strident al clopotelului.Elevii se indreapta catre intrarea in scoala.Nici nu s-a terminat bine aceasta ora ca deja sunt cu gandu la urmatoarea pauza sa iesim cu mingea in curtea scolii.
2 5 2