Răspunsuri

2014-04-05T13:48:41+03:00
Satul se numeste Lindenfeld si a fost un mic satuc de munte asezat intr-un peisaj pitoresc mai mult decat fascinant , iar cei care au vizitat satucul stiu despre ce vorbesc.Cu un drum de acces destul de anevoios , dar in acelasi timp foarte frumos avand in vedere ca o parte din el il putem strabate prin padure.Drumul pana in sat ne ofera o multime de peisaje care mai de care mai frumoase , iar daca prima portiune o strabateti prin padure si va bucurati de racoarea si mirosul acesteia , pe cealalta portiune de drum puteti admira cele mai frumoase dealuri , ci anume deaurile de plus  asa cum mi-a placut mie sa le numesc .unt foarte multe de povestit despre minunatul satuc care candva a fost o asezare plina de viata si voiosie  , o asezare in care  toti locuitorii erau de origine germana si care cu siguranta pastrau traditia cu cea mai mare sfintenie . 
am zis un sat parsit!!!!!!!!!!!!!!!!
aproape in fiecare dimineata ma trezesc cu gindul la acel sat parasit.liniste sase zile din saptamina si doar vintul se alina cu durerea prin locurile acestea .se mai aude citeun clopot din duminica in duminika si o zare de batrini care isi mai tirie zilele.pe o margine de drum se zareste unu stejar inegrit de ploile ciobanesti pe care sta agatat un scrinciob infometat de copii si o fantana parasita dar tot cu apa limpede in asteptarea unu kalator insetat .