Raspundeti la urmatoarele intrebari:1-Cum este influentata turistica de catre reducerea timpului de lucru?,2-Cea mai ieftina si poate cea mai placuta forma de turism este drumetia?.3-Care le mai grave afectari?.

2

Răspunsuri

2014-04-04T10:54:01+03:00

1. daca este redus timpul de lucru inseamna ca oamenii nu ar mai avea asa de multi bani ca sa plece intr-un concediu intr-o zona turistica.

2.eu cred ca drumetia este cea mai ieftina si cea mai placuta forma de turism din toate punctele de vedere.

1 5 1
Cel mai inteligent răspuns!
2014-04-04T10:56:19+03:00
Oamenii,daca ar lucra mai putin,ar avea mai mult timp sa viziteze unele locuri turistice,crescand numarul de turisti dintr-o anumita zona.Dar daca ne referim la programul celor din restaurante,pensiuni sau chiar ghiduri,ar scadea numarul de turisti deoarece nu ar avea cine sa le dea tratatii tot timpul.
Da,cred ca ese drumetia deoarece pleci pur si simplu undeva cu propriile tale lucruri,provizii  si niste bani de buzunar,ceea ce este mult mai ieftin decat platirea unui hotel+restaurant+tansport+bagaje etc.
ms toadermunteanu820
nptk :)))*********
Dar si prima idee din celalalt raspuns poate fi corecta si luata in considerare deoarece salariile ar putea scadea.