Cine imi poate spune o compunere sau un inceput de compunere cu titlul ,,Iarna la bunici" va multumesc.

2
Comentariul a fost şters
Sper sa iti placa ...e doar un inceput de compunere :D
Era una din zilele liniştite de iarnă. Una dintre zilele acelea în care toată suflarea se adună în imaginea ingenuă a unui fulg de nea în care se oglindeşte tot Universul, iar fiecare respiraţie a sufletului îngheaţă, spărgându-se în zeci de fragmente de simţire.

Răspunsuri

2014-01-18T11:04:56+02:00
Eu, iarna merg la bunicii mei, la tara! Acolo ma simt minunat si am prieteni multi! Sarbatorile de iarna le petrec alaturi de bunicii mei. Acolo merg la colindat, cu Steaua, Plugusorul, Capra... Dar nu-i uit pe parintii mei! La tara pot face mult mai multe lucruri ca la oras, insa vacanta trece foarte repede, ca gandul si trebuie sa plec acasa! Eu ii iubesc foarte mult pe bunicii mei!

Comentariul a fost şters
Comentariul a fost şters
2014-01-18T11:05:36+02:00
     Este o zi frumoasa de iarna.Afara ninge ca in povesti.Stau si ma uit pe geam cum se astern fulgii de nea pe covorul de zapada.Simteam cum caldura de la calorifer imi patrunde pe sub haine.

Dintr-odata,parintii mei vin la mine si imi spun ca trebuie sa mergem la bunici.