Răspunsuri

2014-04-03T15:48:53+03:00
-aţi întrebat vreodată ce plăceri vinovate are Cove? Ei bine, prezentatorul emisiunii Bingo România, de la Kanal D, este fascinat de Robert De Niro, adoră să se plimbe prin "Oraşul Etern", poate fi sedus oricând cu sărmăluţe în foi de viţă şi se umple de energie atunci când îşi petrece vacanţele la Ocean… Dimineaţa perfectă: Încep perfect ziua cu o dimineaţă însorită. Dacă e înnorat, trebuie să apelez la adjuvante: o cafea, o muzică bună…

Cartea preferată: "Maestrul şi Margareta", de Mihail Bulgakov

Filmul preferat: "A fost odată în America", un film tulburător în care De Niro joacă magistral. Un film despre vinovăţie, destine sfărâmate şi dragoste, în contextul unui New York supus schimbărilor dramat
2014-04-03T16:00:43+03:00
Interviat:grigore vieru.care este cartea dumneavoastra de capatii?cartea mea de capatii este albinuta.care a fost scriitorul dumneavoastra preferat?imi placeau mai multi scriitori dar cel mai mult i-am indragit de vasile alexandri si spiridon vangheli.de ce?deoarece imi placeau foarte mult poeziile lui vaile alexandri iar povestile lui spiridon vangheli ma atrageau si-mi pareau ca erau cele mai frumoase povesti din lume.ce lucruri va placeau sa faceti in copilarie?imi placea foarte mult sa ma joc cu copiii de seama mea.dar si sa citesc.care este atitudine voastra tata de care?cartea pentru mine este viata.mie imi place foarte mult sa citesc de aceea cartea este cel mai bun prieten al meu.cum ati devenit un criitor atit de popular.ma ajutat in acest drum foarte mult cartea.prin ea am devenit un om atit de popular si atit de intragit de toata lumea
imi spui te rog si un sinonim pentru capatii???