despre ce?
nu conteaza
Intr-o zi 6 copii s-au gandit sa intalneasca in parc,dupa ore,ca sa se joace "Baba-Oarba".Vladut este "Baba-Oarba".Copii i-au pun pe ochi o esarfa si lau nvartit de atatea ori cati ani are elVladut e ametit,si a prins-o pe Diana.Diana este acum "Baba-Oarba ".

Răspunsuri

2014-04-03T12:39:37+03:00
Este primavara. soarele ca un glob de aur straluceste deasupra campiei de smarald. florile multicolore imbata aerul cu miresme . copii se joaca frumos cu mingea

acum poate tiam o idee si poti scrie sau dezvolta frazele mele. succes
2014-04-03T15:06:45+03:00
MOLDOVA-TARA DE VIS!  Traim intr-o tara mica,dar asta nu dovedeste ca aici nu putem vedea locuri interesante si pitoresti.Odata ce ati venit in aceasta bucata de rai,sunt sigura ca va veti intoarce satisfacuti si uimiti de locurile pe care le-ati vizitat.Sper ca veti simti gustul fericirii si armoniei tarii noastre.Moldova este o tara de vis,este o tara in care fiecare obiect isi are istoria sa,o tara in care fiecare om este onest,cinstit si ospitalier intotdeauna.Moldova este o tara bogata in traditii,cultura si,desigur folclor.Aici nu exista munti sau mari,insa avem o multime de locuri frumoase care merita de vizitat,exemplu:Codrii Moldovei,Cetatea Soroca,Orheiul vechi,capitala Republicii Moldova-Chisinau si inca multe alte locuri care asteapta sa fie vazute.Oriunde nu mai voi duce,la Est sau la Vest,la Nord sau la Sud niciodata nu voi uita tara in care m-am nascut si cu care ma mandresc foarte mult.Iubesc Moldova-iubiti-o si voi,caci aceasta este patria mea,aceasta a fost patria lui Eminescu si a lui Stefan Cel Mare!