Care este diferenţa între a fi în viaţă şi a trăi cu adevărat?:)

2
Poti fi in viata sii atunci cand esti intr-o stare vegetativa...dar nu e placut.....trage tu o concluzie mai departe
A fi in viata este ca si cum ai avea un glont la 2 cm de inima, inca traiesti, dar abia de te poti misca, iar a trai cu adevarat este ca si cum nu ai avea acel glont si nimic altceva rau ce te poate perturba de la starea ta de bine, lucrul acesta este foarte subiectiv, difera de la om la om
Eu cred că diferența reală dintre a fi în viața și cea de a trăii cu adevărat nu o vei descoperii pe site-urile de socializare, așteptând un răspuns de la cineva, ci înseamnă, a încerca să trăești după bunul plac, după felul tău de a fi, după chemarea inimii...fiecare își are rostul lui pe pământ.
dupa parerea mea a fii in viata inseamna sa traiesti mai retras si a trai cu adevarat sa ai o familie sa fii sanatos fericit

Răspunsuri

2014-01-18T00:29:19+02:00
Pai a fi inseamna ca existi dar a trai e cu totul altceva!
Cand esti in viata,pur si simplu esti,dar cand traiesti cu adevarat,iti implinesti toate dorintele si esti fericit sufleteste :8
Comentariul a fost şters
corect ;)
Comentariul a fost şters
2014-01-18T00:31:13+02:00
"A fi" inseamna a nu iti mai vedea un rost in aa trai, a nu spera la ziua de maine si a nu te increde in sine . "A trai" este total opusul . Sa zambesti chiar daca este greu, sa vrei sa te distrezi, sa nu iti pese de probleme si sa gandesti realist . :)
A fi in viata inseasmna a respira aerul degeaba...a-ti trai viata inseamna a face ceva in viata , sa faci cu adevarat ceea ce iti place