Răspunsuri

2014-01-17T23:32:25+02:00
M-am apropiat foarte mult de Mirela, în ultima perioadă.Și-a apropriat moștenirea care i se cuvenea vărului său.Lacul Maggiore, din Italia, este un lac glaciar.Mi-a spus, pe un ton glacial, să nu o mai sun niciodată.Tatăl meu a fost învestit în funcția de președinte al unei organizații.A investit foarte multă pasiune în această lucrare artistică.Întotdeauna au fost niște studente eminente.Dezastrele naturale sunt iminente.Pronumele este o parte de vorbire.Prenumele lui este foarte greu de pronunțat.
PARONIMELE sunt cuvinte cu formă aproape identică (uneori diferă un singur sunet) şi cu sensuri diferite.
2014-01-17T23:33:48+02:00
 PARONIMELE sunt cuvinte cu formă aproape identică (uneori diferă un singur  sunet) şi cu sensuri diferite.

M-am apropiat foarte mult de Mirela, în ultima perioadă.Și-a apropriat moștenirea care i se cuvenea vărului său.Pronumele este o parte de vorbire.Prenumele lui este foarte greu de pronunțat.Această activitate nu îmi este deloc familiară.Nu îți pot spune nimic pentru că e o chestiune familială.
Familiar-Familial ; Glaciar-Glacial ..Ordinal-Originar; Eferenta-Diferenta;Apropiere-Apropiere