Răspunsuri

2014-03-29T20:04:08+02:00
L=lalele
t=trandafiri
3*l+3*t=45
l=t :2(acum inlocuiesti)
3*t+t/2=45 | *2
6t+t=90|:6
2t=15|:2
t=7.5
=>un trandafir costa 7.5 lei :D
Daca nu-i bun,iti pui profu`/profa sa si-l faca:)))